Nişasta

Mısır Nişastası Çeşitleri
Endüstriyel Nişasta

Mısırın yaş öğütme tekniği ile kırımı sağlanarak ve ayrıştırma işlemleri yapılması sonucun da elde edilen beyaz renkli toz halinde bir üründür. Kendine has doğal koyuya sahiptir.

Kıvam artırıcı ve bağlayıcı özellik olarak kullanılır. Oluklu mukavva, kâğıt, tekstil, tutkal & yapıştırıcı ve gıda olmak üzere çeşitli sektörler de tercih edilmektedir.
Big bag (çuval), Silobas (dökme) ve Tanker (süt nişasta) olarak sevkiyat imkânı sağlanabilmektedir.

Endüstriyel Katyonik Modifiye Nişasta

Doğal nişastanın katyonik kimyasal ajan ile bileşimi sayesinde elde edilen nişasta türüdür. Kıvam artırıcı, viskozite ve bağlayıcılık özelliği sayesinde oluklu mukavva, kâğıt, tutkal & yapıştırıcı ve tekstil sanayilerin de tercih edilmektedir.

Mısır Nişastası Yan Ürün Çeşitleri
Mısır Gluteni

Nişasta üretiminin yan ürünüdür. Misum yaş öğütme tekniği ile işlenmesi sonucu elde edilmiştir. Su ürünleri yetiştiriciliği ve kanatlı hayvan yem sanayisin de tercih edilmektedir. Min. %58 oranın da protein içermektedir. Doğal bir mısır ürünüdür.

Mısır Özü

Nişasta üretiminin yan ürünüdür. Mısırın yaş öğütme tekniği ile işlenmesi sonucu elde edilmiştir. Bitkisel yağ ve hayvan yem sanayisi tarafından tercih edilmektedir. Min. % 25 oranın da protein ve % 40 yağ içermektedir. Doğal bir mısır ürünüdür.

Mısır Glüten Yemi (Kepek)

Nişasta üretiminin yan ürünüdür. Mısırın yaş öğütme tekniği ile işlenmesi sonucu elde edilmiştir. Kanatlı hayvan, büyükbaş ve küçükbaş yem sanayisinin üretim hammaddeleri arasın da yer almaktadır. Protein ihtiyacını sağlamak için kullanılır. Min. %18 oranın da protein içermektedir. Doğal bir mısır ürünüdür.

Menü